top of page
  • Make-A-Wish Türkiye

Make-A-Wish® Türkiye’nin yeni CEO’su Miriam Dinç oldu

Güncelleme tarihi: 20 Eyl 2022

Make-A-Wish® Türkiye’nin (Bir Dilek Tut Derneği) CEO’luk koltuğuna 30 yıllık iş hayatında öncü ve uluslararası şirketlerde reklam, pazarlama ve turizm konularında üst düzey yöneticilik deneyimi bulunan Miriam Dinç getirildi.


Make-A-Wish® Türkiye’nin

Yönetim Kurulu Başkanı

Emine Çubukçu, atamaya ilişkin değerlendirmesinde,

“Hayati tehlikesi olan hastalıklarla mücadele eden çocuklara umut verme hedefiyle dünyada 42, Türkiye’de ise 20 yıldır çalışmalarını sürdüren derneğimizin başarısında üst yönetimin kendini adayarak yürüttüğü çalışmalar kritik önem taşıyor. CEO’luk görevini devralan Miriam Dinç, bugüne kadar iş dünyasında önemli başarılar elde etmiş ve bunun yanında derneğimiz çalışmalarını çocukluğundan beri yakından takip eden bir isim. İş hayatındaki başarısı ve dilek çocuklarımızın hikayelerine karşı içten ilgisiyle önümüzdeki dönemde derneğimizi daha da üst noktalara taşıyacağına ve daha fazla çocuğu hastalıkla mücadelelerinde destekleme konusunda yolu açacağına inanıyorum” diye konuştu.

Miriam Dinç kimdir?

Çocukluğunun büyük kısmını Afrika’da geçirdikten sonra sırasıyla İngiltere ve Avusturya’da yaşayan Miriam Dinç, 1990’ların başında Türkiye’ye yerleşti.


Ogilvy, Leo Burnett, Grey gibi uluslararası reklam ajanslarında iş hayatına başlayan Dinç, Türk Nokta Net, Akbank Kültür ve Sanat Merkezi, The Marmara gibi farklı sektörlerde pek çok önde gelen kuruluşta reklam, pazarlama ve turizm konularında üst düzey yönetici olarak görev yaptı. Aynı zamanda 30 yıllık iş yaşamı boyunca sanat ve müzik alanlarında pek çok büyük proje ve organizasyon yönetti.


Viyana Ticaret Odası Turizm Koleji’nde ve Boğaziçi Üniversitesi’nde Turizm ve Otel Yöneticiliği mezunu olan, Cornell Üniversitesi’nde reklamcılık ve pazarlama eğitimi alan Miriam çok iyi derecede Almanca, İngilizce ve Türkçe biliyor.

309 görüntüleme

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page