top of page

Gönüllü Kimdir? 

Gönüllü, bir bireyin maddi karşılık beklemeden, ailesinin/yakın çevresinin dışındaki insanların yaşam kalitesini arttırmak veya genel olarak toplumun yararına olduğu düşünülen bir hedefe ulaşmak için; oluşumlar ya da STK’lar ile etkinliklere destek olması biçiminde tanımlanabilir.

WhatsApp Image 2022-07-05 at 19.30.49.jpeg
Wix-yeşil.png

Gönüllülük Çeşitleri Nelerdir? 

Dilek Alım ve Gerçekleştirme Gönüllüsü

Gönüllülerimiz, Bir Dilek Tut Derneği’ne başvurmuş ve dilek yolculuğuna çıkacak olan çocuklarımızın evlerini veya hastanelerini ziyaret etme imkanı elde ederek, onların hakkında gerekli bilgileri ve en önemlisi de hayallerini öğrenirler. 

Maraton Gönüllüsü

18 yaşın üzerinde olan bütün gönüllülerimiz, her yıl farklı farklı illerde ve tarihlerde düzenlenen maratonlarda yürüyüşlere ve koşulara katılarak bağış toplayabilirler. Böylece dilek çocuklarımızın tatlı hayallerinin gerçekleştirilmesine büyük destek sağlamış olurlar.

Uzman Gönüllüsü

Bir meslek sahibi olan ve kendi uzmanlık alanı dahilinde dernek işlerimize destek sağlayan gönüllülerimiz “Uzman Gönüllü” kategorisine girmektedirler. Farklı meslek gruplarının arasında, kendi alanlarına hitap edecek şekilde yer alarak destek verirler.  

Hayalimi Paylaş Gönüllüsü

Lise veya üniversite öğrencisi olan bu gönüllüler, okullarında kuracakları "Hayalimi Paylaş Kulübü" ile etkinlikler düzenleyip, yaratılan kaynağı Make-A-Wish Türkiye'ye bağışlayarak dilek çocuklarının hayallerini gerçekleştiren gönüllülerdir.

Düzenli Bağışçı Bulma Gönüllüsü

Derneğimiz, dilek çocuklarının dileklerini gerçekleştirmek için çeşitli alanlarda pek çok sponsora ihtiyaç duymaktadır. Bu birimde yer alan gönüllülerimiz ise, dernek için büyük önem arz eden bağışçı bulma konusunda çalışmalar düzenleyerek destek sağlamaktadırlar.

İdari Gönüllü

Belirlenen günlerde, derneğimizin ofisine gelerek yapılması gereken her türlü işe destek sağlayan gönüllü birimidir. İdari gönüllülerimiz, ofiste oldukça keyifli vakit geçirme imkanı elde ederlerken, aynı zamanda oyuncak paketleme gibi pek çok farklı işe el atarak büyük destek verirler.

Wix-sarı.png

Gönüllülük Kriterlerimiz Nelerdir? 

18 yaşını doldurmuş,

Çocukluk çağı kanseri, organ yetmezliği ve bağışıklık sistemi bozukluğuna sahip olan çocuklarla çalışmaya istekli,

Düzenli olarak derneğin çalışmalarına katılabilecek,

Dernek çalışmalarını ve misyonunu kabul eden herkes, Make-A-Wish Türkiye'de gönüllü olabilir.

Nasıl Gönüllü Olurum?

Gönüllü olmak için aşağıda yer alan "Gönüllü Ol" butonuna tıklayarak, ilgili alanları dikkatli bir şekilde doldurmanızı rica ederiz.

Derneğin tanıtım videosunu izlemek,

Make-A-Wish Türkiye'nin gönüllülük sürecinin ilk adımıdır. 

Formu doldurmadan önce lütfen belgeleri indirerek eksiksiz doldurunuz.

bottom of page