top of page

Make-A-Wish Türkiye ve Disney Türkiye İş Birliği

Yapılan Uluslararası Disney ve Make-A-Wish Projeleri

Disney ve Make-A-Wish arasındaki bağlantı her geçen gün büyümeye devam ediyor. Çünkü Dilek çocukları, Magic Moments projesi ile Disney Paris yolculuğuna çıkabiliyor. Disney platformlarında yapılan yapımlarda hayranı oldukları oyuncu kadrosu ile bir araya gelebiliyor. Ya da setlerinde bulunabiliyor. Bu masalsı gelişmeler Disney’ in çocukların yaşamlarında oynadığı rol ışığında, çocukların mücadele ettikleri hastalığa karşı hayata tutunabilecekleri bir sebep haline dönüşebiliyor.

Magic Moments Etkinliği ile Disney Paris Ziyareti.

Dilek Gerçekleştirmeleri.

Disney Ürünleri Üzerinde Ortak Çalışmalar. (Sahip Olma Dilekleri)

Disney Yapımlarındaki Cast ile Tanışma Dilekleri

Bağış Etkinikleri.

Hong Kong'lu yedi yaşındaki Wing-Kei'nin dileği, en sevdiği prenses Uyuyan Güzel olmaktan başka bir şey değildi. Disney ve Make-A-Wish sayesinde dileği gerçek oldu!

Prenses makyajından, Uyuyan Güzel ile tanışmaya kadar, Wing Kei'nin dilek günü gerçekten inanılmazdı. Hong Kong Disneyland Hotel'e ve Hong Kong Disneyland'e Wing Kei'nin dilek deneyimini bu kadar şaşırtıcı kıldıkları için teşekkür ederiz!

Ülkemizde Yapılan Çalışmalar

World Wish Day Etkinlikleri.

Mickey Boyama Etkinliği; ünlüler, yurt dışından gelen ortalama 15-20 cm boyutundaki Mickey’leri boyayarak tasarladılar ve Four Seasons Hotel’ de belli bir ücretten’den satışa sunuldu.

Disney prenses karakterlerinin elbiselerini 12 farklı modacı kendi tasarımlarını yaratarak dikti ve Zorlu Plazada Lansman yapıldı.

Beşiktak Vodafone Parkta Frozen 2 filminin tanıtımı ile bizim dilek çocuğumuzun Elsa olma dileği birleştirildi ve dilek gerçekleştirildi.

Prensesler.jpg

Disney ve Make-A-Wish arasında bulunan köklü bağ, uzun yıllardan beri güçlenerek devam etmektedir. Uluslararası düzeyde yapılan çalışmalar pek çok kişi ve kuruma örnek olacak nitelikledir.

Disney, ilk resmi dileğinden gerçekleşmesinden bu yana Make-A-Wish’i destekledi ve dünya çapında 140.000′ den fazla dilek gerçekleşti. Bu takdire şayan bağlantı finansal desteğin ötesine geçmektedir. 

Disney’ in hayati tehlikeli hastalıklarla mücadele eden 3-18 yaş arası çocuklar üzerinde oynadığı rolün oldukça olumlu bir etkiye sahip olması, karşılıklı derin anlayıştan süregelmektedir.

Bağış Etkinliklerinde

Disney Parks, Super Bowl organisazyonunda 1 Milyon Dolar bağış toplandı.

https://disneyparks.disney.go.com/blog/2020/02/disney-parks-donates-1-million-to-make-a-wish-in-honor-of-super-bowl-liv-mvp-patrick-mahomes/

Disney ile Tinker Bell konseptli hazırlanan ürünü satışa sunuldu ve bunun üzerinden bir miktarı çocuklarımızın dileklerini gerçekleştirilmesine aktarıldı. 

https://scentsy.com/shop/p/57086/disney-tinker-bell-faith-trust-and-pixie-dust-scentsy-warmer

Disney-Tinkerbell.jpg
bottom of page